Fırat Özipek

Fırat Özipek

Gazeteci

2005 yılında gazetecilik hayatına başladı. 2017 yılından itibaren otomotiv yazarı olarak mesleğe devam etmektedir. 13 Nisan 2020 yılında da Türkiye’nin ilk dijital haftalık otomotiv gazetesi İnteraktif Otomobil gazetesini yayına aldı. 2015 yılından bu yana Milat Medya Grubunda meslek hayatına devam etmektedir.

Onur Karagöl

PTT-Der Genel Başkanı

1984 yılında dünyaya geldi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi (2002). Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi (2009). Marmara Üniversitesinde Uluslararası Ticaret bölümünde yüksek lisans ve Samsun Üniversitesinde Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. PTT’de göreve başladı (2006). PTT Çalışanları Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir. Samsun’da ikamet eden Onur Karagöl evli ve bir kız babasıdır.

Aynur Ayaz

TV Programcısı, Sunucu

Aynur Ayaz, Danimarka / Frederiskberg doğumlu.
Üniversitede Bilgisayar ve İşletme öğrenimi görmüş, medya, halkla ilişkiler ve PR (tanıtım) alanında ihtisas kazanmış, eğitimlerini bu yönde almıştır.
Uzun yıllar medya sektöründe çeşitli kurum ve kuruluşlarda birçok dalda hizmetler vermiştir. Ayrıca şirketlerde kurumsal iletişim koordinatörü, danışman & eğitmen olarak da başarıyla çalışmış ve hem ulusal hem de uluslararası sayısız organizasyon, kongre, zirveler vb’ de sunuculuklar (moderatör olmuş) yapmıştır.

Aynur Ayaz, yirmi yıllık iş hayatında, Profesyonel olarak (resmi) 19 yıldır Sunuculuk ve Spikerlik yapmaktadır.

Gerek sunduğu ( Ulusal ve Uluslararası ) protokol sunumları, festivaller, ürün lansman toplantıları, açılışlar, sempozyumlar, paneller, gösteriler, konserler, üniversite mezuniyet törenleri vb. gerekse de televizyonda sunduğu( sunuculuğunu üstlendiği) farklı TV formatlarındaki programlarla genç yaşta halkın takdirini, gönülleri kazanmayı başarmıştır.

Sunuculuğunu yaptığı gelenekselleşen organizasyonlarda sesi ve sahne üzerindeki duruşuyla sunduğu organizasyonların adeta kurumsal yüzü de olmuştur.

Mesleki kariyerinde pek çok işi bir arada yürütmeyi başaran Aynur Ayaz,
sunuculuk ve spikerlik dışında köşe yazarlığı, yazarlık, eğitimcilik, halkla ilişkiler & tanıtım, birçok ulusal kanallarda yayınlanan TV dizilerinde konuk oyuncu olarak oynamıştır.

Geçmişte stajları dahil olmak üzere internet haber yayıncılığı sunumları, Tercüman Gazetesinde haftalık köşe yazılarıyla, Aktüel Gazetesinde gazeteci yazar kişiliğiyle de pek çok haber ve köşe yazısına imza atmıştır.
Geçmişte ve bugün halen, turkhaberler.com, internet haber portallarından; haber7 (5yıl) takip medya Haber Kuşağı, Skyturk, Haber7yaman, iyigunler , gasete, Bizim Anadolu diğer yandan Kariyer Atölyesi ve İstanbul Semtleri web sitelerinde yazılarını yazmış, İnsanlık Dergisinde yazmaya devam etmektedir.

Spikerler Derneği Kurucu Üyesi olan Ayaz, derneğin Basın ve Halkla İlişkilerinden sorumlu yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır.

Bebek Üniversitesi Gelişim Derneği Başkan yardımcılığı yapmıştır.
Dünya Engelliler Birliği&Dünya Engelliler Vakfı üyesi, derneğin Kurumsal ilişkiler&Medya komisyonu üyeliği ve Medya Direktörlüğü görevini yürütmüştür.

TÜMBİFED( Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Sosyal Dayanışma Federasyonu) – Medya ve Organizasyon Komitesi yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

DÜŞÜN TAŞIN DERNEĞİ – Aktif Onursal Üyesidir.
USMED (Uluslararası Sosyal Medya Derneğinde eğitim ve sosyal sorumluluklardan sorumlu yönetim kurulu üyesidir.)
Netbihal.com dijital yayın mecrasının yönetici danışmanlığını yapmıştır.
Global Engelliler Vakfı (GEV) mütevelli heyeti üyesi ve vakfın medya iletişim koordinatörüdür.

Kültür – Sanat çalışmaları, projeleri ile yakından ilgili, Aynur Ayaz bunun yanında aktif olarak; Karart Kültür Sanat’ın Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü görevindede bulunmuştur.
Geçtiğimiz yıllarda aktif olarak Istanbul Medya Akademisi “TV Programcılığı ve Sunuculuk” eğitmenliği ile Turuncu Eğitim ve Danışmanlıkta yine iletişim eğitmenliği yapmıştır.
1998 yılından beri Delta FM’de Radyo Programcısı olarak başladığı meslek hayatını çeşitli gazete ve yayın portallarında köşe yazılarıyla ve Kanal 7,
Fox TV, İstanbul Channel, TGRT Haber, CINE 5, TRT Müzik, Beyaz TV, FLASH TV, TRT AVAZ, TRT Diyanet, TRT1, ATV gibi ulusal yayın yapan televizyon kanallarında gerek mutfakta, gerekse de uzun yıllar ekran önünde ‘tanınmış’, ‘ünlü ekran yüzü’ olarak çalışarak yorulmadan ve başarılarına her geçen gün yenilerini katarak sürdürmektedir.

“Gülümseyen Objektif”,” Genç İletişim ” gibi bir çok sosyal sorumluluk projesinin sahibi olup bizzat içinde yer almış ve bazı STK’larla sosyal sorumluluk çerçevesinde çalışmıştır.

INT’l Sports & Wellness Show – İstanbul 2019 Uluslararası Türkiye Spor Etkinliğinin Türkiye Medya Direktörlüğünü, yöneticiliğini yapmıştır.

Sosyal sorumluluk çerçevesinde 2014-2015 Kaktüs Kabare Tiyatrosu’nun( Kadın & Erkek şiddetine hayır diyen ) “SESSIZ ÇIĞLIK” adlı sahnelenen oyununun oyuncularından olmuştur.

Konuk oyuncu olarak yer aldığı ‘Guruldayan Kalpler’ isimli bir tane sinema filmi bulunmaktadır ve KANAL7 için hazırlanmış BEYAZ KARANFİL’in Hırsızı adlı gerçek kesitli bir dizide kadın oyuncu olarak başrol oynamıştır.

Çocuklukta başlayan uzun soluklu kariyer yolculuğunda var olan siyaset ilgisi ile siyasi çalışmalarda Resmi Aday Adaylıkları da mevcuttur.

Televizyon Çalışmaları & Programlarından bazıları ( 1999 – 2019)

KANAL 7 HABER Merkezi & Muhabir ( Seslendirmen )
FOX TV Şehirde Birgün Programı Yapımcı & Muhabir-Sunucu
İstanbul Channel Haber Merkezi
( Ana Haber Spikeri )
TGRT Haber (Modern Yönetimler Programı Sunucu/Moderatör)
CINE 5 Kabe Hatıraları Programı (Yapımcı/Sunucu)(5 yıl tekrarlanmıştır.)
Tarih ve Medeniyet Programı (Sunucu&Moderatör) – (Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil)

(Yapımcı&Sunucu)- Anne Hikayeleri Programı,
(Sunucu) – Kendine İyi Bak Programı, (Sunucu) – Prof. Dr Bülent Zülfikar Hoca ile Çocuklarımız Için ( çocuk sağlığı programı )
TRT Müzik Klip Sizden Programı – (Sunucu)
Beyaz TV Mutfaktakiler Programı – (Yapımcı&Sunucu)
FLASH TV Bizim Bakkal – (Sunucu)
TRT AVAZ Necmettin Nursaçan İle Rahmet Kapısı (Sunucu)
TRT Diyanet Necmettin Nursaçan İle Rahmet Kapısı (Sunucu)
TRT1 Komşum Benim (Sunucu) – Altın Kelebek Aday Sunucu
TRT1 Evlilik Okulu (Sunucu)
ATV Anahaber/Para Piyasaları (Sunucu)

İnternet / TV format projeleri

2020 Ramazan sürecinde dünya ile aynı zamanda küresel salgın zamanlarında Türkiye’nin özel bir markası (FuzulEv) ile Facebook, YouTube ve İnstagram da aynı anda tv formatı şeklinde hazırlanan Aynur Ayaz Soruyor Bilgi Yarışmasını hem hazırlayıp hem sundu ve Türkiye’de bir sosyal platformlarda ödüllü bilgi yarışmasına imza attı.

Alper Altun

Haberci, Sunucu

25 yıllık haberci. AlJazeera, TRT, TGRT ve FOX gibi Uluslararası TV kanallarında sunuculuk ve moderatörlük yaptı. Filistin, Arakan ve Suriye’de savaş muhabirliği de yapan Altun, Akademisyen olarak da üniversitelerde ders vermektedir. İyi derecede İngilizce bilen Altun, paraşüt ve tüplü dalış brövelerine sahiptir. Alper Altun, evli ve 2 çocuk babasıdır.