Girişimcilik

İdris Cin

Kıdemli Yazılım Mühendisi

1982 yılında Aybastı’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul Bayrampaşa’da tamamladıktan sonra 2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005 yılında başladığı çalışma hayatı boyunca 11 yıl çeşitli seviyelerde yazılım mühendisi olarak çalıştı, 4 yıl tekstil sektöründe idarecilik yaptı. İş dünyası ve girişimcilik odaklı STK’larda görev aldı, yöneticilik yaptı. 2010 yılında Türkiye’nin en etkili haber bloglarından birisi haline gelen Girişim Haber’i kurdu. Liselerde ve üniversitelerde girişimcilik üzerine seminerler verdi. 2017 yılında USMED üyesi oldu. Halen özel sektörde Kıdemli Yazılım Mühendisi olarak çalışmakta olan İdris Cin, İngilizce bilmekte olup evli ve bir kız babasıdır.

Yusuf İhsan Kurt

Bankacı

1991 yılında memleketi Samsun’da doğdu. 1994’te babasının Çorum İlahiyat Fakültesi’nde göreve başlaması sebebiyle oraya taşındı. İlkokul ve liseyi Çorum’da okudu.

2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü kazanarak İstanbul’un yolunu tuttu. Üniversite son sınıfa geçmeden evlendi. Mezuniyetine de 6 günlük oğlu ile katıldı. Öğrencilik yıllarında başlattığı girişimi olan OkuldanEve.com un içerik editörlüğünü ve SEO danışmanlığını yapmıştır. İstanbul’da onlarca aileyi Boğaziçililerden özel ders ve eğitim koçluğu ile tanıştırmıştır. Bu süreç içerisinde OkuldanEve’nin tüm sosyal medya hesaplarını aktif olarak yönetmiştir. USMED(Uluslararası Sosyal Medya Derneği) asil üyesidir.

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra yaklaşık 1 yıl stajyer olarak çalıştığı Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’ye MT (Management Trainee – Geleceğin Yöneticisi) programı kapsamında Dış Ticaret ve Hazine Ürün Geliştirme Uzman yardımcısı olarak girmiştir. 2 yıllık bir sürenin ardından Dijital Bankacılık Ürün Geliştirme birimine geçiş yaptı. Haziran 2018’den beri bu birimde Kuveyt Türk Mobil Şube/İnternet Şube ve internet sitesinin geliştirmeleri ile uğraşmaktadır.

Kocaeli/Darıca’da ikamet etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.