Celilcan Topçuoğlu

SEO Uzmanı

1979 Tokat, Reşadiye doğumludur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 1999 yılında Dijital Pazarlama ve İnternet dünyasının içinde olan biridir. Özgür çalışan biri olarak Seo Danışmanlığı, Sosyal Medya, Dijital İtibar yönetimi, Bilinirlik Artırma gibi konularda hizmetler sunmaktadır.

Yerli , yabancı bir çok dergide, gazetede yazıları yayınlanmıştır. Google firmasının davetiyle , google ürün uzmanı sıfatı ile 2017 ‘de İrlanda, 2018 de Amerika Birleşik Devletleri, 2019 ‘da Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda ülkelerindeki programlara katılmıştır. Halen Google Türkiye Webmaster forumlarında Product Expert olarak sorulara cevap vermektedir.

Hasan Ustaosmanoğlu

Dijital Pazarlama Uzmanı

21 Mayıs 1988’de İstanbul’da doğdu. Aslen Trabzon/Of’ludur. İlköğretim ve liseyi İstanbul’da okudu. Üniversite kariyerinde; Eskişehir Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi (2007- 2012), Anadolu Üniversitesi Medya İletişim Bölümünden mezun oldu. (2014 – 2016). İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2005 – 2006 yılları arasında bir mağazalar zincirinde satış ve pazarlama temsilcisi olarak iş hayatına başladı.

2006 – 2007 yılları arasında özel bir bilgisayar kursunda bilgisayar eğitmeni olarak görev yaptı. 2007 yılının sonlarına doğru bir kamu kurumunda göreve başladı. 12 yıl basın yayın ve halkla ilişkiler, Reklam ve tanıtım sorumlusu, kurumsal iletişim ve pazarlama ve dijital medya alanlarında çeşitli görevler üstlendi. Şu an bir Belediye Başkanının sosyal medya danışmanlığı görevini sürdürüyor.

Grafik ve web tasarım, temel fotoğrafçılık, metin yazarlığı, diksiyon, ilk yardım, iş sağlığı ve güvenliği, kalite yönetimi, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama ve proje yöneticiliği alanlarında eğitim ve sertifika programlarına katılım sağladı. Sosyal faaliyetler kapsamında birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici ve üye olarak görev aldı.

Dijital teknolojilerin gelişmesi ve sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bu alanlarda kendi çalışmalara başladı. Çalıştığı kurumlarda yüzlerce personele sosyal medya kullanımı üzerine eğitim programları hazırladı. Özel şirketlere dijital pazarlama ve kurumsal verimlilik alanında seminerler düzenledi. Eğitim kurumlarında öğrencilere yönelik dijital çağda sosyal medya ve etik değerler üzerine konferanslar verdi.

Son dönemde Youtube / Dijital Medeniyet kanalından, bu alanda hazırladığı içerikleri paylaşmaya devam ediyor. Evli ve bir çocuk babası.