AR-GE

Engin Dinç

AR-GE Başkanı

Yazar, Dijital İletişim Uzmanı, Eğitimci

1988 İstanbul doğumlu. Adalet Bakanlığı’nda göreve başladı (2011). Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü Bitirdi (2016). Anadolu Üniversitesi Hukuk/Adalet Bölümü öğrencisi (2016). Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) üyesi oldu (2017). Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüsü oldu (2018).  Duyum.net – Haber Doğrulama Platformu’nu kurdu (2020). Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) AR-GE Başkanı oldu (2020). Araştırmaları ve denemeleri çeşitli dergilerde yayınlandı. İlk kitabını 2015 yılında çıkarttı. İngilizce ve Göktürkçe bilmektedir. Ankara’da ikamet etmekte ve Adalet Bakanlığı’nda kamu hizmetine devam etmektedir. Evli ve bir kız babasıdır.

Safi Toker

Dijital İletişim Danışmanı, Web Editörü

1998 yılında Denizli’de doğdu. Lise öğrenimini Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Satış, pazarlama ve eğitim alanlarında çalıştı. Editörlük ve yazarlık yaptı. Yazıları birçok sitede yayınlandı. İçerik Editörlüğü, Blog Yazarlığı Eğitimi, Halkla İlişkiler ve İletişim, Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi, Dijital Pazarlama Uzmanlığı, Liderlik ve İşletme Yöneticiliği eğitimlerinin yanı sıra birçok eğitim aldı. Sosyal medya hakkında seminerler verdi. Birçok STK’da gönüllü oldu. Denimder Yedek Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Genç USMED Yönetim Kurulu Üyesi oldu ve görevine devam ediyor. Dijitalleşme Din ve Dindarlık konuları ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Orta seviyede Arapça bilmektedir. Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde İlahiyat Lisans eğitimine devam etmektedir.

Emrah Yavuz

Dijital İletişim Uzmanı, Video İçerik Üreticisi

1993 yılında Aydın/Efeler dünyaya geldi. Aydın Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Programcılığını bitirdi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde Pazarlama ve Reklamcılık bölümü bitirdi (2015). Anadolu Üniversitesinde İşletme bölümüne başladı (2017) ve şuan ise İstanbul Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi bölümüne devam etmektedir. Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) üyesi oldu (2018). Aydın’da ikamet etmekte ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde Dijital Medya Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Evlidir.

Ahmet Akif Ergurum

Dijital İletişim Danışmanı, Web Editörü

Ahmet Akif Ergurum. 28 Haziran 1996’da Konya’da doğdu. İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra Dr. Ali Rıza Bahadır İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisi. 2015-2016 yıllarında İHH İnsani Yardım Derneği’nde çalıştı. 2016 yılı başlarında fotoğrafçılığa merak sarıp Konya Meslek Edindirme Kursu’ndan (KOMEK) fotoğrafçılık eğitimi alarak 2017’den beri profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmaya başladı. 2017’de Uluslararası Sosyal Medya Derneği üyesi oldu. Birçok STK’da da üyeliği devam etmektedir. Gönüllülük faaliyetlerine ek olarak, çalışma hayatına KTO Karatay Üniversitesi İletişim Direktörlüğü’nde idari personel olarak devam etmektedir.

Zeynep Dinç

Dijital Aile Yönetim Ekibi Üyesi, Editör

1985 yılında Samsun Ayvacık’da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini burada tamamladı. Edebiyat dünyasına yakın ilgisi nedeniyle çeşitli edebi okuma gruplarına başkanlık yaptı. Evli ve 2 çocuk annesidir.