Ahmet Akif Ergurum

Proje Başkan Yardımcısı

Ahmet Akif Ergurum. 28 Haziran 1996’da Konya’da doğdu. İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra Dr. Ali Rıza Bahadır İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisi. 2015-2016 yıllarında İHH İnsani Yardım Derneği’nde çalıştı. 2016 yılı başlarında fotoğrafçılığa merak sarıp Konya Meslek Edindirme Kursu’ndan (KOMEK) fotoğrafçılık eğitimi alarak 2017’den beri profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmaya başladı. 2017’de Uluslararası Sosyal Medya Derneği üyesi oldu. Birçok STK’da da üyeliği devam etmektedir. Gönüllülük faaliyetlerine ek olarak, çalışma hayatına KTO Karatay Üniversitesi İletişim Direktörlüğü’nde idari personel olarak devam etmektedir.

Gülşah Tutma

AR-GE Başkan Yardımcısı

1992 Kahramanmaraş Doğumlu. İnönü Üniversitesi İdari ve İktisadi Birimler Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunu. Öğrencilik döneminde birçok sosyal sorumluluk projelerinde yer alıp Türk toplumunun değişik kesimleri üzerinde araştırmalar yaptı. Kısa bir süre Gülen Gözler (Lösemili Çocuklar) topluluğunda bulundu. Sanata olan ilgisinden dolayı farklı bölümlerde okuyan arkadaşlarının projelerini yakından takip etti. İletişim Fakültesi Kısa film yarışmasında çekimlerde arkadaşlarına destek oldu. Kentsel Suçlar kapsamında Malatya’da yer alan belli bir yaş grubu altındaki işlenen suçların türleri  ve çocukların kentsel suçlar etkisi üzerinde araştırma yaptı. Mezun olduktan sonra dijitalleşen dünyayı daha yakından anlayabilmek için Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemlerini okumaya başladı. Finans ve bankacılık sektörüne ilgili olup kurumsal bir bankanın genel müdürlüğünde operasyon bölümünde çalıştı. Edebiyata ilgilisi de bulunan Gülşah Tutma, iyi derece İngilizce bilmektedir. Kahramanmaraş’ta ikamet etmekte, nişanlıdır.

Safi Toker

Dijital İletişim Danışmanı, Web Editörü

1998 yılında Denizli’de doğdu. Lise öğrenimini Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Satış, pazarlama ve eğitim alanlarında çalıştı. Editörlük ve yazarlık yaptı. Yazıları birçok sitede yayınlandı. İçerik Editörlüğü, Blog Yazarlığı Eğitimi, Halkla İlişkiler ve İletişim, Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi, Dijital Pazarlama Uzmanlığı, Liderlik ve İşletme Yöneticiliği eğitimlerinin yanı sıra birçok eğitim aldı. Sosyal medya hakkında seminerler verdi. Birçok STK’da gönüllü oldu. Denimder Yedek Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Genç USMED Yönetim Kurulu Üyesi oldu ve görevine devam ediyor. Dijitalleşme Din ve Dindarlık konuları ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Orta seviyede Arapça bilmektedir. Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde İlahiyat Lisans eğitimine devam etmektedir.

Emrah Yavuz

Dijital İletişim Uzmanı, Video İçerik Üreticisi

1993 yılında Aydın/Efeler dünyaya geldi. Aydın Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Programcılığını bitirdi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde Pazarlama ve Reklamcılık bölümü bitirdi (2015). Anadolu Üniversitesinde İşletme bölümüne başladı (2017) ve şuan ise İstanbul Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi bölümüne devam etmektedir. Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) üyesi oldu (2018). Aydın’da ikamet etmekte ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde Dijital Medya Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Evlidir.

Zeynep Dinç

Dijital Aile Platformu Başkanı, Araştırmacı

1985 yılında Samsun Ayvacık’da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini burada tamamladı. Edebiyat dünyasına yakın ilgisi nedeniyle çeşitli edebi okuma gruplarına başkanlık yaptı. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Fikri Buğrahan Karakulak

Araştırmacı, Raportör

2000 tarihinde dünyaya gelen Fikri Buğrahan Karakulak ailesiyle birlikte dünyaya geldiği Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşamaktadır. İlk ve orta öğrenimini Tarsus’ta tamamlayan Fikri Buğrahan, Sinop Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümüne girmiştir. Sonrasında ise Konya Selçuk Üniversitesi’ne geçiş yapmış ve 3. sınıfta öğrenimine devam etmektedir.

Furkan Şimşek

Araştırmacı, Karikatürist

Kastamonu Üniversitesi Resim İş öğretmenliği bölümü mezunu. Karikatürleri çeşitli ulusal gazetelerde yer almaktadır.