Cemil Kurdoğlu

Cemil Kurdoğlu

USMED Başkan Yardımcısı

1983 yılında Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize’de tamamlayan Cemil Kurdoğlu, Akdeniz Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
2008-2011 yılları arasında Halk Bankası Genel Müdürlüğü Esnaf ve KOBİ Bankacılığı’nda uzman olarak çalıştı. 2012 yılında İstanbul İl Özel İdaresi’nde çalışmaya başlayarak, Devlet ve Avrupa Birliği projelerinde aktif görevler üstlendi. İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor, Valiliklerde AB işleri İçin Kapasite Oluşturulması, Android İstanbul, Afet Durumunda Kamuda Veri Güvenliği, Mükemmeliyet Merkezi gibi projeler, yöneticilik yaptığı çalışmalar arasında yer alıyor.
2014 yılında çıkarılan Büyükşehir Yasası ile İl Özel İdaresi’nin kapanmasının ardından, Çekmeköy Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde Şef olarak göreve başlayan Kurdoğlu, 2016 yılının başında Çekmeköy Belediyesi Özel Kalem Müdürü olarak atandı.
Yoğun iş temposunun yanında Sivil Toplum Kuruluşları üyelikleri ve sosyal sorumluluk projelerinde de aktif roller üstlenen Kurdoğlu, İ.B.B Gençlik Meclisi’nde yöneticilik yaptı. Kurdoğlu aynı zamanda sosyal medya alanında dünyanın ilk Sivil Toplum Kuruluşu olan Uluslararası Sosyal Medya Derneği’nin (USMED) Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Yüksek Lisans eğitimine devam eden Cemil Kurdoğlu, İngilizce biliyor.

Murat Keçeciler

Av. Murat Keçeciler

Yönetim Kurulu Üyesi

1980 yılında Konya’da doğmuştur.  İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara Özel Ayşeabla Kolejinde tamamlamıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.  Lisans eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesinde Özel Hukuk alanında yüksek lisans çalışmasını ¨Uluslararası Spor Uyuşmazlıklarının Tahkim Yoluyla Çözümlenmesi¨ isimli tezi ile başarılı şekilde tamamlamıştır.  Akademik çalışmalarına Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk alanında devam etmektedir.  Keçeciler 2002 yılından bu yana serbest avukatlık çalışmalarına 2005 senesinde kurduğu ¨Keçeciler&Partners Hukuk Bürosu¨ çatısı altında devam etmektedir.  Keçecilerin hukuk alanında yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.  Konyalılar Eğitim Vakfı Kurucular Kurulu üyesi olan Keçeciler, İstanbul Tahkim Merkezi (İSTAC), Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) üyeliliklerine devam etmektedir.  Keçeciler bu görevlerini yanı sıra 2019 yılından itibaren Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) üyesi olarak Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.  Bu görevlerinin yanı sıra birçok üniversite ve gençlik yapılanmalarında Gençlik, Tahkim ve Bilişim Hukuku alanlarında panel ve seminerlere konuşmacı olarak katılmaktadır.      

İslam Şensöz

İslam Şensöz

Yönetim Kurulu Üyesi

1987 yılında Ordu’da doğdu. İlkokulu İzmir’de okuduktan sonra ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümünden 2010 yılında mezun oldu.

Üniversite eğitimi sırasında Yeni Şafak, Kişisel Gelişim Dergisinde foto muhabiri olarak çalıştı. Rasyo Yayınları (2009) adlı bir yayınevi kurdu. Mezuniyeti sonrasında ise aile şirketinde dış ticaret yaptı. Aynı dönemde Ceviz Ajans markasıyla şahıs, kurum ve kuruluşlara fotoğraf, grafik tasarım ve web hizmetleri alanında danışmanlık ve ajans hizmetlerini sundu.
Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık hiç bir zaman bırakamadığı iki görsel iletişim alanı oldu. Bu alanda pek çok projede görev aldı. Bunlardan bir kaçı; 2010 İstanbul Kültü Başkenti yayın projelerinden biri olan “İstanbul’un Sokak İsimleri Tarihi” adlı prestij kitapta fotoğraf editörlüğü yaptı. Şefkat Okulları süreli yayınlarında (2012-2014) görsel yönetmenlik yaptı.

İnsani yardım başta olmak üzere ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Şensöz, 2016 yılından bu yana ÖNDER’de Basın Tanıtım sorumlusu olarak çalışmakta.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesinde Grafik Tasarım dersleri vermekte.

2016 yılından itibaren Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) üyesi ve Yönetim Kurulu üyeliği (2017) görevini sürdürmektedir.

Levent Ayaz

Yönetim Kurulu Üyesi

1980 İstanbul doğumlu aslen Bayburtlu olup Tuzlada ikamet etmektedir. İlk, orta ve yükseköğrenimlerini Tuzla’da tamamlamıştır ve Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler Mezunudur.

İş insanı olarak hayatını sürdürmekte olan levent AYAZ, aile şirketleri olan Emir Kitap Kırtasiye ve Emiroğlu İç ve Dış Ticaret firmalarının kurucu ve yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Birçok sivil toplum kuruluşunda da kurucu ve halen faal olarak görev almıştır. Bunlar; MÜSAİD Genel Merkez Üyeliği,  Bayburt Vakfı Genel Sekreterliği,  Tuzla Sanayici İş Adamları Derneği Kurucu Başkan Yardımcılığı, Tuzla Yeşilay Kurucu Başkan Yardımcılığı, Tuzla Spor Başkan Yardımcılığı (2011-2016), Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Tuzla Kurucu Başkanı (2016-2019),  Bayburt Dağçatı Köyü Dernek Başkanlığıdır (2011-2015).

Halen USMED Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli Üç çocuk babasıdır.

Ahmet Yusuf Bakkal

Ahmet Yusuf Bakkal

Yönetim Kurulu Üyesi

1992 yılında Kayseri’de doğmuştur. İlk ve orta öğretimini çeşitli illerde tamamlamasının ardından lise eğitimini Kayseri’de Mustafa Eraslan Lisesi’nde tamamlamıştır. 2010 yılında kazandığı Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2015 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitiminden sonra iş hayatına başlamış ve bilişim sektörünün önde gelen kurumlarında Yazılım Mühendisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Marmara Üniversitesi’nde okurken öğrenci konseyinde, öğrenci kulüplerinde ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görev yapmıştır. 2017 yılında tanıştığı USMED’de Gençlik Yapılanması olan Genç USMED’in kuruculuğunu yapmış, 2019 yılında görevini devrederek USMED Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Derya Ölmez

Yönetim Kurulu Üyesi

20 Nisan 1977 Ankara Doğumlu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu (2005). Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden pedagojik formasyon aldı (2011). Hacettepe Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimini tamamladı. (2015). Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) üyesi oldu (2016). Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüsü oldu (2018). Ankara’da ikamet etmekte ve Ahmet Yesevi Üniversitesinde Basın Yayın ve Tanıtım Uzmanı olarak kamu hizmetine devam etmektedir.

 • Bir Ramazan Masalı
  Sorry, but you do not have permission to view this content.
 • Okuma ve Okuma Grupları Üzerine
  Yıllar evvel okuduğunuz bir kitabı lalettayin bir yerde duyup kitaba dair bir şeyler hatırlamaya çalıştığınız […]
 • Öze Dönüş Derken
  Son yıllarda her şeyin doğalı, organiği derken bir öze dönüş farkındalığı başladı. Bu güzel bir […]
 • Su Ateşe Galiptir, İnsana Değil
  Su insanın yaşamını sürdürebilmesi için en önemli yaşam faktörlerinden biridir. Su biyolojik bir çözücü olup […]
 • Teknoloji Bağımlılığı
  Her devrin kendine has özellikleri vardır. İnsanoğlu teknoloji ile araştırır, öğrenir ve eğlenmek ister ama […]
 • Ruhumuzdaki Deprem
  İnceden değdi yüreğimize zelzelenin sesi. Depremin gürültüsü yüreklerimizi ağzımıza getirdi, yutkunamıyoruz boğazımıza takılan sessiz feryatlarımızı… […]
 • Numara Komşuluğu Yasal Sorumluluk Doğurabilir
  Her geçen gün yeni bir akım karşımıza çıkıyor. Şimdi de numara komşuluğu akımı ortaya çıktı. […]
 • Sosyal Medya Bağımlılığı
  Psikolojide bağımlılık bireylerin kendilerinin ruhsal ve bedensel sağlığına ya da sosyal yaşamına ziyadesiyle zarar vermesine […]
 • Televizyonun Toplum Üzerindeki Etkisi
  TV dizileri… İnsanı özünden uzaklaştırmak için mükemmel bir tasarım TV dizileri… Nedir insanın özü… Yaradılış […]
 • Ekran Bağımlılığının Gençler ve Çocuklar Üzerinde Etkisi
  Bu yazımda pandemi sürecinde iyice artan ekran bağımlılığı, internet bağımlılığı ve oyun bağımlılığından bahsedeceğim. Bağımlılık […]
 • Sosyal Medya Yasasının Önemi
  Yeni sosyal medya yasasının çıkartılması son derece önemli. İnternette ülkenin tüm kamu kurumlarına saldıran, saldırılarının […]
 • Çocukları Tehdit Eden Yeni Sanal Oyunlar
  Sosyal medyada yayılan tehlikeli oyunlara her geçen gün yenisi ekleniyor. Bunlardan bir tanesi de Blue […]
 • Sosyal Medyanın Asosyal İnsanları
  Asıl meselemiz egoyu tatmin, haz duyma potansiyelini arttırma, her şeye her bilgiye hızlı ulaşma arzusu peşinde kendimizden olmamız. Sosyal medya kullanımı sayesinde içimizdeki uyuyan duygular uyandı. İsteklerimiz amaçlarımız yaşam tarzımız her şey bir dönüşüme uğradı. Peki, ama neden ­?
 • Siber Vatan
  Siber Vatan söylemi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından piyasaya sürüldü ve dillere pelesenk olmaya […]
 • Koronavirüs’ten Karlı Çıkan Sektörler ve Doğal Dünya Düzeni
  Dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüs (COVID19) bazı sektörleri bitme noktasına getirirken bazı sektörleri de […]
 • Dijitalleşen Küreselleşme
  Küreselleşme, ürünlerin, fikirlerin, kültürlerin ve dünya görüşlerinin alış verişinden doğan bir uluslararası bütünleşme sürecidir. Dünyanın […]
 • Sosyal Medyada Tiksizlik
  Sosyal medya çeyrek asırdır hayatımızda var ve her geçen gün de zamanımızdan biraz daha fazla […]
 • Ölümsüzlük Şurubu: Adrenochrome
  Yer altı edebiyatında ismi çokça geçen İlluminati, satanizm, dünyayı yöneten aileler, ölümsüzlük, mason ayinleri, tapınak […]
 • Sosyal Medyada Memurluk
  Devlet memurları; herkes gibi sosyal medyayı çokça ve aktif olarak kullanıyorlar. Devlet memurluğunun yüklediği bazı […]
 • Operatörler 5G’ye Geçmeye Başladı
  Tüm dünyada tehlikesinden bahsedilip kurulan baz istasyonları yakılmasına rağmen birileri inatla baz istasyonları kurmaya, alt […]
 • Işınlanıyoruz Ama Nereye?
  Bayramların belki de en sevimsizini geçiriyoruz. Şikâyet ettiklerimizi bile arar olduk. Geleneklerimizden büyük büyük adımlarla […]
 • Normalleşme Süreci Sonrası İklim Değişikliği
  Maske, havadan kaynaklı tehditlere karşı yaygın bir önlem… Birkaç ay öncesine kadar kirli hava ve […]
 • Türkiye’nin Hümanoid Laboratuvarı Nerede?
  Ülkemiz son yıllarda kalkınma alanında hızlı ataklar yaparak, dünyadaki birçok muasır medeniyetin üzerine çıkıp ses […]
 • Siber Savaş Çağı Başladı
  Cebimizde bir dünya taşıyoruz fakat küçük bir kutu içine sığdırıldığı için ciddiyetin pek de farkında […]
 • BlockChain Teknolojisi ve E-Şehirler
  BlockChain ya da Türkçesiyle Blok Zinciri ülkemize tam anlamıyla gelememiş bir teknoloji olmasına rağmen tarihi […]
 • Herkes Dijital Medya Uzmanı Olabilir mi?
  Sosyal medya danışmanlığı kurumlara sosyal medya üzerinde daha aktif olabilmeleri için destek veren kişidir. Kurumların daha […]
 • Robotlarla Evlilik Yasallaşacak
  Yeni dünya düzeninin kurulmaya başladığı şu günlerde tüm komplo teorileri konuşuldu fakat kimse dijital yeni […]
 • ByLock ve Mor Beyin Uygulamaları
  Dün akşam vakitlerinde üyesi olduğum bir WhatsApp grubuna aşağıdaki gibi bir mesaj geldi. Başlarda bir […]
 • Korkutan Senaryolar Dizisi: Distopya
  Üzerine pek çok yazı yazılmış olan bir kavram distopya; İlkez John Stuart Mill’in 1868 yılında […]
 • Vatandaşlığın Yeni Boyutu : Dijital Vatandaşlık
  Dijital sistemin parçası olmak için Estonya hükûmetine başvuranların sayısı hızlı bir şekilde artmakta. Bunun nedeni; […]
 • Dijital Pazarlamanın Süper Kahramanı Growth Hacking
  Son günlerin popüler kavramlarından biri Growth Hacking. Peki sahiden Growth Hacking ne ?  Gelin bu […]
 • Popüler Uzakdoğu Sosyal Medya Platformları
  Türkiye’de oldukça popüler olan birçok sosyal medya platformu var malum. Hatta birçoğunda öyle bir noktaya […]
 • Diasporanın Dijital Hali
  Dijital ve Diaspora kavramları bu yazıda ele alınmış, temel amaç diasporanın ne olduğu çeşitleri ve […]
 • Dijital Diplomasi
  Dijital diplomasinin ele alınacağı bu yazıda daha önceleri yapılan araştırmalara ve bu yeni kavramın ne […]
 • USMED’in Yardımı Köy Okullarına Ulaştı
  Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED), Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine gönderdiği yardımlar köy okuluna ulaştı. Yardımlar, Şırnak […]
 • Kağıt Baskıdan Dijital Serüvene: “Baskıyı Durdurun!”
  Geçtiğimiz yıl içerisinde 30 yıl önce bir grup gazeteci tarafından kurulan Britanya merkezli The Independent […]
 • Sosyal Medyaya Sosyolojik Bir Bakış
  Sosyoloji içerisinde iletişim oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Elbette toplumların bir arada olması ve […]
%d bloggers like this: