Fırat Özipek

Fırat Özipek

Gazeteci

2005 yılında gazetecilik hayatına başladı. 2017 yılından itibaren otomotiv yazarı olarak mesleğe devam etmektedir. 13 Nisan 2020 yılında da Türkiye’nin ilk dijital haftalık otomotiv gazetesi İnteraktif Otomobil gazetesini yayına aldı. 2015 yılından bu yana Milat Medya Grubunda meslek hayatına devam etmektedir.

Onur Karagöl

PTT-Der Genel Başkanı

1984 yılında dünyaya geldi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi (2002). Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi (2009). Marmara Üniversitesinde Uluslararası Ticaret bölümünde yüksek lisans ve Samsun Üniversitesinde Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. PTT’de göreve başladı (2006). PTT Çalışanları Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir. Samsun’da ikamet eden Onur Karagöl evli ve bir kız babasıdır.

Aynur Ayaz

TV Programcısı, Sunucu

Aynur Ayaz, Danimarka / Frederiskberg doğumlu.
Üniversitede Bilgisayar ve İşletme öğrenimi görmüş, medya, halkla ilişkiler ve PR (tanıtım) alanında ihtisas kazanmış, eğitimlerini bu yönde almıştır.
Uzun yıllar medya sektöründe çeşitli kurum ve kuruluşlarda birçok dalda hizmetler vermiştir. Ayrıca şirketlerde kurumsal iletişim koordinatörü, danışman & eğitmen olarak da başarıyla çalışmış ve hem ulusal hem de uluslararası sayısız organizasyon, kongre, zirveler vb’ de sunuculuklar (moderatör olmuş) yapmıştır.

Aynur Ayaz, yirmi yıllık iş hayatında, Profesyonel olarak (resmi) 19 yıldır Sunuculuk ve Spikerlik yapmaktadır.

Gerek sunduğu ( Ulusal ve Uluslararası ) protokol sunumları, festivaller, ürün lansman toplantıları, açılışlar, sempozyumlar, paneller, gösteriler, konserler, üniversite mezuniyet törenleri vb. gerekse de televizyonda sunduğu( sunuculuğunu üstlendiği) farklı TV formatlarındaki programlarla genç yaşta halkın takdirini, gönülleri kazanmayı başarmıştır.

Sunuculuğunu yaptığı gelenekselleşen organizasyonlarda sesi ve sahne üzerindeki duruşuyla sunduğu organizasyonların adeta kurumsal yüzü de olmuştur.

Mesleki kariyerinde pek çok işi bir arada yürütmeyi başaran Aynur Ayaz,
sunuculuk ve spikerlik dışında köşe yazarlığı, yazarlık, eğitimcilik, halkla ilişkiler & tanıtım, birçok ulusal kanallarda yayınlanan TV dizilerinde konuk oyuncu olarak oynamıştır.

Geçmişte stajları dahil olmak üzere internet haber yayıncılığı sunumları, Tercüman Gazetesinde haftalık köşe yazılarıyla, Aktüel Gazetesinde gazeteci yazar kişiliğiyle de pek çok haber ve köşe yazısına imza atmıştır.
Geçmişte ve bugün halen, turkhaberler.com, internet haber portallarından; haber7 (5yıl) takip medya Haber Kuşağı, Skyturk, Haber7yaman, iyigunler , gasete, Bizim Anadolu diğer yandan Kariyer Atölyesi ve İstanbul Semtleri web sitelerinde yazılarını yazmış, İnsanlık Dergisinde yazmaya devam etmektedir.

Spikerler Derneği Kurucu Üyesi olan Ayaz, derneğin Basın ve Halkla İlişkilerinden sorumlu yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır.

Bebek Üniversitesi Gelişim Derneği Başkan yardımcılığı yapmıştır.
Dünya Engelliler Birliği&Dünya Engelliler Vakfı üyesi, derneğin Kurumsal ilişkiler&Medya komisyonu üyeliği ve Medya Direktörlüğü görevini yürütmüştür.

TÜMBİFED( Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Sosyal Dayanışma Federasyonu) – Medya ve Organizasyon Komitesi yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

DÜŞÜN TAŞIN DERNEĞİ – Aktif Onursal Üyesidir.
USMED (Uluslararası Sosyal Medya Derneğinde eğitim ve sosyal sorumluluklardan sorumlu yönetim kurulu üyesidir.)
Netbihal.com dijital yayın mecrasının yönetici danışmanlığını yapmıştır.
Global Engelliler Vakfı (GEV) mütevelli heyeti üyesi ve vakfın medya iletişim koordinatörüdür.

Kültür – Sanat çalışmaları, projeleri ile yakından ilgili, Aynur Ayaz bunun yanında aktif olarak; Karart Kültür Sanat’ın Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü görevindede bulunmuştur.
Geçtiğimiz yıllarda aktif olarak Istanbul Medya Akademisi “TV Programcılığı ve Sunuculuk” eğitmenliği ile Turuncu Eğitim ve Danışmanlıkta yine iletişim eğitmenliği yapmıştır.
1998 yılından beri Delta FM’de Radyo Programcısı olarak başladığı meslek hayatını çeşitli gazete ve yayın portallarında köşe yazılarıyla ve Kanal 7,
Fox TV, İstanbul Channel, TGRT Haber, CINE 5, TRT Müzik, Beyaz TV, FLASH TV, TRT AVAZ, TRT Diyanet, TRT1, ATV gibi ulusal yayın yapan televizyon kanallarında gerek mutfakta, gerekse de uzun yıllar ekran önünde ‘tanınmış’, ‘ünlü ekran yüzü’ olarak çalışarak yorulmadan ve başarılarına her geçen gün yenilerini katarak sürdürmektedir.

“Gülümseyen Objektif”,” Genç İletişim ” gibi bir çok sosyal sorumluluk projesinin sahibi olup bizzat içinde yer almış ve bazı STK’larla sosyal sorumluluk çerçevesinde çalışmıştır.

INT’l Sports & Wellness Show – İstanbul 2019 Uluslararası Türkiye Spor Etkinliğinin Türkiye Medya Direktörlüğünü, yöneticiliğini yapmıştır.

Sosyal sorumluluk çerçevesinde 2014-2015 Kaktüs Kabare Tiyatrosu’nun( Kadın & Erkek şiddetine hayır diyen ) “SESSIZ ÇIĞLIK” adlı sahnelenen oyununun oyuncularından olmuştur.

Konuk oyuncu olarak yer aldığı ‘Guruldayan Kalpler’ isimli bir tane sinema filmi bulunmaktadır ve KANAL7 için hazırlanmış BEYAZ KARANFİL’in Hırsızı adlı gerçek kesitli bir dizide kadın oyuncu olarak başrol oynamıştır.

Çocuklukta başlayan uzun soluklu kariyer yolculuğunda var olan siyaset ilgisi ile siyasi çalışmalarda Resmi Aday Adaylıkları da mevcuttur.

Televizyon Çalışmaları & Programlarından bazıları ( 1999 – 2019)

KANAL 7 HABER Merkezi & Muhabir ( Seslendirmen )
FOX TV Şehirde Birgün Programı Yapımcı & Muhabir-Sunucu
İstanbul Channel Haber Merkezi
( Ana Haber Spikeri )
TGRT Haber (Modern Yönetimler Programı Sunucu/Moderatör)
CINE 5 Kabe Hatıraları Programı (Yapımcı/Sunucu)(5 yıl tekrarlanmıştır.)
Tarih ve Medeniyet Programı (Sunucu&Moderatör) – (Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil)

(Yapımcı&Sunucu)- Anne Hikayeleri Programı,
(Sunucu) – Kendine İyi Bak Programı, (Sunucu) – Prof. Dr Bülent Zülfikar Hoca ile Çocuklarımız Için ( çocuk sağlığı programı )
TRT Müzik Klip Sizden Programı – (Sunucu)
Beyaz TV Mutfaktakiler Programı – (Yapımcı&Sunucu)
FLASH TV Bizim Bakkal – (Sunucu)
TRT AVAZ Necmettin Nursaçan İle Rahmet Kapısı (Sunucu)
TRT Diyanet Necmettin Nursaçan İle Rahmet Kapısı (Sunucu)
TRT1 Komşum Benim (Sunucu) – Altın Kelebek Aday Sunucu
TRT1 Evlilik Okulu (Sunucu)
ATV Anahaber/Para Piyasaları (Sunucu)

İnternet / TV format projeleri

2020 Ramazan sürecinde dünya ile aynı zamanda küresel salgın zamanlarında Türkiye’nin özel bir markası (FuzulEv) ile Facebook, YouTube ve İnstagram da aynı anda tv formatı şeklinde hazırlanan Aynur Ayaz Soruyor Bilgi Yarışmasını hem hazırlayıp hem sundu ve Türkiye’de bir sosyal platformlarda ödüllü bilgi yarışmasına imza attı.

Alper Altun

Haberci, Sunucu

25 yıllık haberci. AlJazeera, TRT, TGRT ve FOX gibi Uluslararası TV kanallarında sunuculuk ve moderatörlük yaptı. Filistin, Arakan ve Suriye’de savaş muhabirliği de yapan Altun, Akademisyen olarak da üniversitelerde ders vermektedir. İyi derecede İngilizce bilen Altun, paraşüt ve tüplü dalış brövelerine sahiptir. Alper Altun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • Bir Ramazan Masalı
  Çok da uzak olmayan bir diyarda küçük bir kasaba varmış. Bu küçük kasabada Bilge bir […]
 • Okuma ve Okuma Grupları Üzerine
  Yıllar evvel okuduğunuz bir kitabı lalettayin bir yerde duyup kitaba dair bir şeyler hatırlamaya çalıştığınız […]
 • Öze Dönüş Derken
  Son yıllarda her şeyin doğalı, organiği derken bir öze dönüş farkındalığı başladı. Bu güzel bir […]
 • Su Ateşe Galiptir, İnsana Değil
  Su insanın yaşamını sürdürebilmesi için en önemli yaşam faktörlerinden biridir. Su biyolojik bir çözücü olup […]
 • Teknoloji Bağımlılığı
  Her devrin kendine has özellikleri vardır. İnsanoğlu teknoloji ile araştırır, öğrenir ve eğlenmek ister ama […]
 • Ruhumuzdaki Deprem
  İnceden değdi yüreğimize zelzelenin sesi. Depremin gürültüsü yüreklerimizi ağzımıza getirdi, yutkunamıyoruz boğazımıza takılan sessiz feryatlarımızı… […]
 • Numara Komşuluğu Yasal Sorumluluk Doğurabilir
  Her geçen gün yeni bir akım karşımıza çıkıyor. Şimdi de numara komşuluğu akımı ortaya çıktı. […]
 • Sosyal Medya Bağımlılığı
  Psikolojide bağımlılık bireylerin kendilerinin ruhsal ve bedensel sağlığına ya da sosyal yaşamına ziyadesiyle zarar vermesine […]
 • Televizyonun Toplum Üzerindeki Etkisi
  TV dizileri… İnsanı özünden uzaklaştırmak için mükemmel bir tasarım TV dizileri… Nedir insanın özü… Yaradılış […]
 • Ekran Bağımlılığının Gençler ve Çocuklar Üzerinde Etkisi
  Bu yazımda pandemi sürecinde iyice artan ekran bağımlılığı, internet bağımlılığı ve oyun bağımlılığından bahsedeceğim. Bağımlılık […]
 • Sosyal Medya Yasasının Önemi
  Yeni sosyal medya yasasının çıkartılması son derece önemli. İnternette ülkenin tüm kamu kurumlarına saldıran, saldırılarının […]
 • Çocukları Tehdit Eden Yeni Sanal Oyunlar
  Sosyal medyada yayılan tehlikeli oyunlara her geçen gün yenisi ekleniyor. Bunlardan bir tanesi de Blue […]
 • Sosyal Medyanın Asosyal İnsanları
  Asıl meselemiz egoyu tatmin, haz duyma potansiyelini arttırma, her şeye her bilgiye hızlı ulaşma arzusu peşinde kendimizden olmamız. Sosyal medya kullanımı sayesinde içimizdeki uyuyan duygular uyandı. İsteklerimiz amaçlarımız yaşam tarzımız her şey bir dönüşüme uğradı. Peki, ama neden ­?
 • Siber Vatan
  Siber Vatan söylemi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından piyasaya sürüldü ve dillere pelesenk olmaya […]
 • Koronavirüs’ten Karlı Çıkan Sektörler ve Doğal Dünya Düzeni
  Dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüs (COVID19) bazı sektörleri bitme noktasına getirirken bazı sektörleri de […]
 • Dijitalleşen Küreselleşme
  Küreselleşme, ürünlerin, fikirlerin, kültürlerin ve dünya görüşlerinin alış verişinden doğan bir uluslararası bütünleşme sürecidir. Dünyanın […]
 • Sosyal Medyada Tiksizlik
  Sosyal medya çeyrek asırdır hayatımızda var ve her geçen gün de zamanımızdan biraz daha fazla […]
 • Ölümsüzlük Şurubu: Adrenochrome
  Yer altı edebiyatında ismi çokça geçen İlluminati, satanizm, dünyayı yöneten aileler, ölümsüzlük, mason ayinleri, tapınak […]
 • Sosyal Medyada Memurluk
  Devlet memurları; herkes gibi sosyal medyayı çokça ve aktif olarak kullanıyorlar. Devlet memurluğunun yüklediği bazı […]
 • Operatörler 5G’ye Geçmeye Başladı
  Tüm dünyada tehlikesinden bahsedilip kurulan baz istasyonları yakılmasına rağmen birileri inatla baz istasyonları kurmaya, alt […]
 • Işınlanıyoruz Ama Nereye?
  Bayramların belki de en sevimsizini geçiriyoruz. Şikâyet ettiklerimizi bile arar olduk. Geleneklerimizden büyük büyük adımlarla […]
 • Normalleşme Süreci Sonrası İklim Değişikliği
  Maske, havadan kaynaklı tehditlere karşı yaygın bir önlem… Birkaç ay öncesine kadar kirli hava ve […]
 • Türkiye’nin Hümanoid Laboratuvarı Nerede?
  Ülkemiz son yıllarda kalkınma alanında hızlı ataklar yaparak, dünyadaki birçok muasır medeniyetin üzerine çıkıp ses […]
 • Siber Savaş Çağı Başladı
  Cebimizde bir dünya taşıyoruz fakat küçük bir kutu içine sığdırıldığı için ciddiyetin pek de farkında […]
 • BlockChain Teknolojisi ve E-Şehirler
  BlockChain ya da Türkçesiyle Blok Zinciri ülkemize tam anlamıyla gelememiş bir teknoloji olmasına rağmen tarihi […]
 • Herkes Dijital Medya Uzmanı Olabilir mi?
  Sosyal medya danışmanlığı kurumlara sosyal medya üzerinde daha aktif olabilmeleri için destek veren kişidir. Kurumların daha […]
 • Robotlarla Evlilik Yasallaşacak
  Yeni dünya düzeninin kurulmaya başladığı şu günlerde tüm komplo teorileri konuşuldu fakat kimse dijital yeni […]
 • ByLock ve Mor Beyin Uygulamaları
  Dün akşam vakitlerinde üyesi olduğum bir WhatsApp grubuna aşağıdaki gibi bir mesaj geldi. Başlarda bir […]
 • Korkutan Senaryolar Dizisi: Distopya
  Üzerine pek çok yazı yazılmış olan bir kavram distopya; İlkez John Stuart Mill’in 1868 yılında […]
 • Vatandaşlığın Yeni Boyutu : Dijital Vatandaşlık
  Dijital sistemin parçası olmak için Estonya hükûmetine başvuranların sayısı hızlı bir şekilde artmakta. Bunun nedeni; […]
 • Dijital Pazarlamanın Süper Kahramanı Growth Hacking
  Son günlerin popüler kavramlarından biri Growth Hacking. Peki sahiden Growth Hacking ne ?  Gelin bu […]
 • Popüler Uzakdoğu Sosyal Medya Platformları
  Türkiye’de oldukça popüler olan birçok sosyal medya platformu var malum. Hatta birçoğunda öyle bir noktaya […]
 • Diasporanın Dijital Hali
  Dijital ve Diaspora kavramları bu yazıda ele alınmış, temel amaç diasporanın ne olduğu çeşitleri ve […]
 • Dijital Diplomasi
  Dijital diplomasinin ele alınacağı bu yazıda daha önceleri yapılan araştırmalara ve bu yeni kavramın ne […]
 • USMED’in Yardımı Köy Okullarına Ulaştı
  Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED), Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine gönderdiği yardımlar köy okuluna ulaştı. Yardımlar, Şırnak […]
 • Kağıt Baskıdan Dijital Serüvene: “Baskıyı Durdurun!”
  Geçtiğimiz yıl içerisinde 30 yıl önce bir grup gazeteci tarafından kurulan Britanya merkezli The Independent […]
 • Sosyal Medyaya Sosyolojik Bir Bakış
  Sosyoloji içerisinde iletişim oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Elbette toplumların bir arada olması ve […]
%d bloggers like this: